Promosyon Çakmak

Promosyon Çakmak

Promosyon Çakmak Nedir? Avantajları Nelerdir?

Her türlü işletme, firma ve ticari kuruluşun ana amacı kâr etmek, ürünlerini popüler bir hale getirmek, hatta dünya çapında ün ve müşteri portföyüne sahip olmaktır. İşletmeler de bu amaç doğrultusunda çeşitli tanıtımlar yapmakta, reklamlar vermekte ve promosyon ürünleri hazırlattırarak dağıtmaktadır. Promosyon çakmak, kurum, kuruluş, firma veya işyerini tanıtmak amacıyla belirli hedef kitlelere dağıtım yaparak tanınırlığın arttırılması, ürünlerin daha geniş bir müşteri yelpazesine iletilmesi amacıyla gerçekleştirilen bir çeşit reklam faaliyetidir.
Bu amaçla firmalar, adlarını, adreslerini, cep telefonlarını, e-mail adreslerini belirli promosyon ürünlerinin üzerine işleterek, hedef kitlesini oluşturan kamuoyuna dağıtmakta, adlarını duyurup, müşteri kazanmak, satış rakamlarını yükseltmek ve firma seviyesi olarak yükselmeyi hedeflemektedirler.
Promosyon çalışmalarının en büyük avantajlarından bir tanesi reklam giderlerine nazaran daha makul fiyatlara halledilebilmesi, reklamlara nazaran daha uzun süreli ve reklamlardan daha akılda kalıcı olması, hedef kitlesinin aklına, eline, cebine işlemesidir.
Şöyle ki, promosyon ürünleri seçilirken; insanların gündelik hayatta kullanacakları, yanlarından ayırmayacakları, ihtiyaç ve isteklerini oluşturabilecek bir yelpaze üzerinden seçilir. Seçilen ürün üzerine firmaların özlük bilgileri yazılır ve kamuoyuna dağıtılır. Bu yolla, yalnızca promosyon ürünlerini kullanan kişiler değil, aynı zamanda promosyon ürünlerini kullanan kişilerin çevresinde yer alan potansiyel müşteriler de etkilenir. Sürekli göz önünde durduklarından potansiyel müşteri kitlesinin bilinçaltına yer edecek ve böylelikle yüksek maliyetli reklamların çoğundan elde edilemeyecek olan başarı, cüzi miktarlarda ücret harcanarak elde edilmiş olacaktır.

 

 

Çakmakların Gündelik Hayattaki Yeri

 


Bildiğimiz çakmakların gündelik hayattaki yerleri oldukça geniştir. İcat edildiği zamanlarda başlıca ateşi yalnızca ateş yakmak olan çakmak, günümüzde aynı zamanda bir aksesuar olarak da kullanılmaktadır. Genellikle erkek kesimin ilgisini çektiği düşünülse de, aynı zamanda kadınların da beğeni ile takip ettikleri ve satın aldıkları ürünlerdir. Hemen herkesin elinde, cebinde taşıdığı çeşit çeşit, renk renk, farklı model ve tasarımlara sahip çakmaklar her yerde karşımıza çıkmaktadır. Bir dağcıdan, maceraperestlere, gezginden mutfaklara, kurtarma çantalarından piknik takımlarına kadar hemen her yerde bulunmaktadır.
Arkadaş meclisi olsun, yemek masası olsun fark etmez. Sigara içenlerin aralarında bulunduğu bir grupta masaya bırakılan birkaç malzeme genellikle, cep telefonu, sigara ve çakmaktır. Bu örnekten de anlaşılacağı gibi, cep telefonu en kolay paylaşılan, en kolay elden ele geçen unsurların başında gelmektedir. Düşünün ki, masa üzerinde bulunan ve herkesçe alınıp kullanılabilen promosyon çakmak üzerinde firmanızın ismi, telefon numarası, posta ve e-mail adresi yazılı olsun. Bundan daha iyi bir reklam düşünülemez. Basit bir promosyon çakmak ile kaç kişiye birden ulaştığınızı düşünün. Aynı ürünle, daha başka kimlere ve ne kadar süre ile erişebileceğimizi düşünün. Büyük bir başarıdır bu.

 

Promosyon Ürünü Olarak Çakmak!


Anlatıldığı üzere, promosyon ürünleri insanların ilgisini çekerek, akılda kalıcı, müşteriyi kendisine çeken, dikkatini toplayan ürünlerdir. Günümüzde mutfaklardan piknik sepetlerine kadar nice ortamda yer alan çakmaklar, başkalarına ulaşmak için kullanılabilecek en uygun üründür. Yoldan geçen bir yabancıdan aile fertlerine, arkadaş meclisinden iş arkadaşına kadar her kesime hitap edebilme yeteneğine sahiptir.
Genel ve yerel seçimlerden, yeni kurulan bir işletmeye, gelişmeye ihtiyaç duyan bir firmaya, hedef büyüten bir iş yerine kadar herkesin ihtiyaç duyacağı bir reklam çalışması çeşidi olan promosyon çalışmaları, avantajları ve dezavantajları birlikte değerlendirilerek terazide tarttığımızda avantajları oldukça ağır basacaktır. Reklamdan ucuz, reklamdan uzun süreli, reklamdan daha fazla kesime uzun süreye yaygın bir şekilde tanıtım sağlamak, promosyonun en belirgin avantajlarıdır.

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.yurekcakmak.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2017 - 2020